Vilniaus kepyklos BKRY kepėjo Dovydo Vaisovo ir Anton Ventis receptas.
Babka yra nuo senų laikų kepamas mielinis pyragas Rytų Europoje, taip pat ir apeiginis kepinys, tačiau ne taip seniai jis išpopuliarėjo visai nauju formatu – įprasta mielinė tešla buvo pakeista sluoksniuota brijošė tešla, negana to, ją imta sluoksniuoti. Tuomet ji užpildyta šokoladu, cinamonu ir graikiniais riešutais, kartais maišoma net su sūriais skoniais, tokiais kaip pesto padažu! Iš šios tešlos išgaunama daug sluoksnių, lygiai taip pat, kaip gaminant kruasanus. Šis pyragas – trapus, ryškaus skonio, su daug sluoksnių ir oro tarpų.
1. Sluoksniuotą tešlą geriausia pasiruošti dieną prieš, kad tešla fermentuotųsi pernakt šaldytuve.
2. Jeigu tešlą ruošite rankomis, darykite tai gilesniame puode, jeigu turite tešlos minkymo mašiną, tuomet sudėkite visus ingredientus į ją (išskyrus vandenį ir sviestą).
3. Tešlą maišykite ir į ją po truputį pilkite vandenį, kad ši sukibtų. Dėkite šaltą sviestą ir toliau maišykite 10 min. Suformuotai tešlai leiskite pailsėti 10 min.
4. Į skardą dėkite maistinio popieriaus, ant jo tešlą iškočiokite į maždaug 25 cm pločio ir 20 cm ilgio stačiakampį, uždenkite maistine plėvele ir palikite per naktį šaldytuve.
5. Sudėkite du kepimo popieriaus lakštus, o tarp jų – kambario temperatūros sviestą. Kočėlo pagalba iš viršaus po truputį spauskite sviestą, kad jis minkštėtų ir kočiokite, kad sviestas pasiskirstytų į plokščią stačiakampį ir būtų 1 cm storio. Paruoštą sviestą dėkite į šaldytuvą kartu su tešla iki kito ryto.
1. Ryte tešlą kočiokite maždaug į 25 cm pločio ir 40 cm ilgio stačiakampį. Sviestą iškočiokite į maždaug 25 cm pločio ir 20 cm ilgio stačiakampį.
2. Tuomet sviestą dėkite į tešlos vidurį, kad kraštuose liktų maždaug po 10 cm. Tuomet tešlos dalis be sviesto – užlenkite į vidurį. Kai viską pasiruošiate, sviestą su kočėlo pagalba pradėkite spausti iš tešlos viršaus, kad šis įsikočiotų per tešlą. Turimą stačiakampį perlenkite per pusę. Tešlos storis su sviestu turėtų būti 7 cm.
3. Sulankstę tešlą, dėkite ją į šaldytuvą maždaug 1 valandai, kad ši pailsėtų.
4. Išimkite tešlą iš šaldytuvo, ją kočiokite išilgai iki 40 cm ilgio ir 25 cm pločio. 1/3 tešlos iš kairės pusės lenkite iki 2/3 dalies, o likusią 1/3 tešlos iš dešinės užlenkite lygiai taip pat.
5. Tešlą vėl apvyniokite maistine plėvele ir dėkite dar vienai valandai pailsėti į šaldytuvą. Po valandos tešla jau yra paruošta kočiojimui ir formavimui.
1. Pasiruoškite įdarą. Riešutus susmulkinkite ir pakepkite keptuvėje, o riešutų kremą pašildykite, kad šis lengviau teptųsi ant tešlos.
2. Tešlą iškočiokite apie 3 mm storio, 40 cm ilgio ir 25 cm pločio. Tešlą ištepkite riešutų kremu, berkite riešutus ir sukite tešlą iš apačios į viršų, kad gautųsi viena graži suktinė. Tuomet ją perpjaukite išilgai ir pinkite pynutę.
3. Pasiruoškite kepimo formą. Į ją dėkite kepimo popieriaus, jį galite šiek tiek patepti sviestu. Į vidų dėkite babką, uždenkite maistine plėvele ar virtuviniu rankšluosčiu ir palikite kildinimui 2-2,5 val. kambario temperatūroje.
4. Įkaitinkite orkaitę iki 180-200°C ir kepkite apie 20 min.
Turite klausimų? Parašykite mums!
Plačiau:
Sekite naujienas:
Informuojame, kad šioje interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Paspaudę mygtuką Sutinku arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų naudojimo. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detalesnė informacija pateikiama privatumo politikoje.
Sutinku